poniedziałek, 19 stycznia 2015

NOWOROCZNE POSTANOWIENIA :-)

Styczeń pachnie postanowieniami noworocznymi! Mój telefon dzwoni częściej niż w pozostałych miesiącach, a w skrzynce mailowej ląduje sporo zapytań o to, czy można przyjść na zajęcia, mimo że jest się "sztywnym" :-) Pytanie o "sztywność" zawsze mnie rozczula, bo daje szerokie pole do wielu zabawnych interpretacji - myślę, że Artur Andrus byłby w stanie fachowo rozwinąć ten wątek :-) Wracając jednak do motywu przewodniego tego wpisu, chciałam wszystkich początkujących oraz tych, którzy mieli dłuższą przerwę, a także tych, którzy ulotnili się z zajęć w lutym zeszłego roku :-) gorąco zachęcić do tego, aby nie myśleli tak strasznie dużo o tej jodze, a po prostu przybyli na zajęcia :-) Joga cierpliwie czeka, a za szczerość, dobre intencje i konsekwencję oferuje naprawdę niesamowite rzeczy! Warto zrobić to dla siebie bez zbędnego intelektualizowania, bez niepotrzebnych oczekiwań, bez przeszkadzających wyobrażeń. Wystarczy przyjść, rozwinąć matę i być otwartym na to, co się wydarzy. Zapraszam serdecznie! Oby nasz wysiłek wewnętrzny był stały i nie przeminął wraz ze styczniem. Nich poniższy cytat będzie dla nas dobrą inspiracją.

"Spokój i pogoda umysłu; równowaga, milczenie, życzliwość, samoopanowanie, oczyszczenie i harmonizowanie całej swej natury - oto wysiłek wewnętrzny w dziedzinie duszy.

Lecz jeśli się go pełni dla chwały, uznania, podziwu i czci ludzkiej, dla wywyższania się, z próżności, tedy z pożądań wypływa, niestały jest i przemijający" Bhagawadgita, XVII, 16 i 18

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.