środa, 13 listopada 2013

"Stres - niewidzialny zabójca" - artykuł z Wysokich Obcasów

Poniżej obiecany link do artykułu, który odwiedził już większość facebookowych profili i właściwie trudno się dziwić, skąd jego popularność. Warto przeczytać, ale nie po to, żeby dodatkowo stresować się tym, że zaraz na coś zachorujemy, bo przecież wszędzie mamy ten stres, bo "taka praca", "taka rodzina", "takie życie", ale po to, żeby być świadomym oraz na ile to możliwe robić wszystko, żeby go minimalizować. 

To co mi dało najbardziej do myślenia to dwie ciekawostki:

"Zestresowani ludzie stają się bardziej przesądni. Zaczynają wierzyć nie tylko w skuteczność rytuałów, ale też chętniej dają wiarę teoriom spiskowym" - to byłoby wytłumaczenie wielu dziwnych zachowań (tych pokazywanych w telewizyjnych wiadomościach i nie tylko...)

"Stres szkodzi bardziej pracownikom niższych szczebli niż prezesom i menedżerom, mimo że powszechnie bywa uważany za chorobę kierowników. Dlaczego? Decyduje tu poczucie bezradności - im mniejszą kontrolę masz nad dotykającymi cię wydarzeniami, tym bardziej toksyczny jest dla ciebie stres" - myślę, że to bardzo ważne przypomnienie dla wszystkich, którzy zarządzają innymi ludźmi.

Cały tekst znajduje się TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.