sobota, 13 lutego 2010

Pick me up, love!

"Z powodu miłości nasze zmagania tracą swą moc - żaden wysiłek czy dokonanie nie zaskarbią nam dobrego życia. Możemy znaleźć dobre życie, tylko jeśli zatrzymamy się i przyznamy do swojej słabości i kruchości. Wzrost nie polega na stawaniu się lepszym, lecz na stawaniu się bardziej człowieczym, bardziej otwartym i chłonnym na miłość (...) By znaleźć dobre życie, nie musimy stawać się religijni, moralistyczni czy bez zmazy albo w dowolny inny sposób postępować wbrew swej najgłębszej naturze. Mamy być jedynie otwarci na realność faktu, iż jesteśmy kochani". Tommy Hellsten

Tak mniej więcej wyglądają moje najlepsze życzenia dla wszystkich z okazji Walentynek. Mimo, że różowy nie jest moim ulubionym kolorem, to każda okazja jest dobra na życzenie dobrych rzeczy :-) Kiedyś niejaka Pani Jadwiga przysłała mi piosenkę z obrazkiem, na którym pewien człowiek postanowił wykorzystać codzienną szansę, jaką daje miłość. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam przesłanie - w każdym bądź razie obrazek poruszył mnie bardziej niż wszelkie ody do miłości i chyba pasuje do słów zacytowanych powyżej. A obrazek znajduje się tu :-)

4 komentarze:

 1. Przytul mnie mocno, niech świat zatonie w miłości :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mądre słowa. Kim jest Tommy Hellsten?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zenza - to samo próbuję sobie pomyśleć, kiedy nasz gospodarz bloku włącza o 5:30 rano swój magiczny pojazd odśnieżający fundując niektórym radosną pobudkę:-); to samo myślę też kiedy już się obudzę i patrzę na moją Lepszą Połowę, na której decybele nie robią żadnego wrażenia; najważniejsze to ćwiczyć się, stale się ćwiczyć; "good love fight for everyday":-)

  Design Traveller - Tommy Hellsten to bardzo znany w Finlandii psychoterapeuta, wykładowca i autor wielu ciekawych książek; mam zamiar napisać niebawem o jednej z nich; tymczasem dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam ciepło:-)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.